021-66083021
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

بلوک خنک کننده

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :


بلوک

بلوک خنک کننده آبی

 بلوک خنک کننده آب  یک نوع هیتسینک است. این بلوک ها در ابعاد استاندارد و اشکال گوناگون وجود دارند که می توانند بر روی بسیاری از اجزای رایانه ای مختلف، از جمله واحد پردازش مرکزی (CPU)، GPU، PPU و چیپست Northbridge در مادربرد قرار بگیرند. بلوک های خنک کننده شامل حداقل دو قسمت اصلی است: پایه، محلی که تماس آن باعث خنک کردن اجزای سیستم میشود و معمولا از فلزات با هدایت حرارتی بالا مانند آلومینیوم یا مس ساخته می شود. بخش دوم، صفحه رویی که باعث پک شدن بلوک و شبکه آلمینیومی داخل بلوک میشود که باعث میشود آب در داخل بلوک به طور ایمن نگه داشته شود و دارای اتصالات است که اجازه می دهد تا شستشو برای اتصال آن با حلقه خنک کننده آب. بالا را می توان از همان فلز به عنوان پایه، Perspex شفاف، Delrin، نایلون، و یا HDPE ساخته شده است. اکثر بلوک های آب جدید بالا پایان شامل صفحات میانی هستند که برای اضافه کردن جت لوله ها، نازل ها و سایر دستگاه های جابجایی جریان می باشند.
پایه، بالا و میانی صفحه (ها) با هم بسته می شوند تا یک "بلوک" با نوعی مسیر برای جریان آب ایجاد کنند. انتهای مسیر، اتصالات ورودی / خروجی برای لوله ای است که آن را به بقیه سیستم خنک کننده متصل می کند. طرح های اولیه شامل الگوی مارپیچی، زیگ زاگ یا حلقه هایی مانند heatsink بود تا بیشترین میزان ممکن را برای انتقال حرارت از دستگاه به آب منتقل کند. این طرح ها به طور کلی مورد استفاده قرار می گیرندبلوک آب در انتقال حرارت نسبت به یک هیت سینک خنک کننده هوا با توجه به ظرفیت بالاتر حرارت خاص و هدایت حرارتی بالاتری دارد. آب معمولا از طریق پمپ های مخصوص انتقال آب پمپ می شود که اجازه می دهد تا یک فن از طریق هوا به هوا برسد تا حرارت ایجاد شده از دستگاه را بگیرد و آن را از بین ببرد. یک رادیاتور کارایی بیشتری نسبت به یک CPU یا GPU Heatsink / Cooler را در کاهش گرما دارد زیرا سطح آن بسیار بزرگتر است.

نصب یک بلوک آب نیز شبیه به یک هیت سینک است، با پد حرارتی یا گریس حرارتی بین آن و دستگاه که برای هدایت گرما کمک می کند قرار داده شده است

 چسب سیلیکونبلوک می تواند با مواد مانند مس، نیکل یا آلومینیوم پوشیده شود. هسته تولید شده با نیکل یا پلکسی گلاس. سری برتر EVO می تواند بهبود 32 درجه سانتیگراد را در برابر کولر سهام اینتل با اینتل i7 4770k در سرعت سهام، سرد رادیاتور PE 240mm، 2 Helix-120-BW-PWM انس و بدون مخزن تولید کند.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 6 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان عزیز

لطفا هنگام استفاده و خرید از سایت فیلتر شکن خود را خاموش نمایید

با تشکر مدیریت فروشگاه