021-66083021
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

سروو موتور

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

 سروو موتور servo motor چیست؟ servo

سرو موتور یک عملگر چرخشی یا عملگر خطی است که اجازه می دهد تا کنترل دقیق موقعیت زاویه ای یا خطی، سرعت و شتاب را داشته باشید.  سروو موتور ها یک موتور مناسب برای سنسور جهت بازخورد موقعیت است. این موتورها به یک کنترلر نسبتا پیچیده، که اغلب یک ماژول اختصاصی نیاز دارند تا بتوانند نیاز های کاربر را براورده کنند. Servomotors در برنامه های کاربردی مانند روباتیک، ماشین آلات تراشکاری و یا کارخانجات اتوماتیک استفاده می شود.

 

 

 

مکانیسم سروو یی

 سروو موتور یک مکانیسم حلقه بسته دارد که از بازخورد موقعیت برای کنترل حرکت و موقعیت نهایی خود استفاده می کند. ورودی به کنترل آن یک سیگنال (یا آنالوگ یا دیجیتال) است که نشان دهنده موقعیتی است که برای شفت خروجی فرمان داده شده است. موتور با نوعی از رمزگذار زوج شده است تا بازده موقعیت و سرعت را فراهم کند. در ساده ترین حالت، تنها موقعیت اندازه گیری می شود. موقعیت اندازه گیری خروجی با موقعیت فرمان، ورودی خارجی به کنترل کننده مقایسه می شود. اگر موقعیت خروجی از آن مورد نیاز متفاوت باشد، یک سیگنال خطای تولید می شود که در نتیجه موتور را در هر جهت به چرخش می چرخاند، به شرطی که شفت خروجی به موقعیت مناسب منتقل شود. در حالت موقعیت، سیگنال خطا به صفر می رسد و موتور متوقف می شود. سروو موتورهای پیچیده تر از سنسورهای چرخش نوری برای اندازه گیری سرعت شفت خروجی  و یک درایو متغیر سرعت برای کنترل سرعت موتور استفاده می کنند.  هر دو این پیشرفتها، معمولا در ترکیب با یک الگوریتم کنترل PID، اجازه می دهند که سروو موتور به سرعت به موقعیت فرماندهی آن سریعتر و دقیق تر، با کم شدن مقدار بیش از حد، به کار گرفته شود.

سروو

رمز گذارنده

اولین سروو موتورها با استفاده از سنکروها به عنوان رمزگذار آنها توسعه یافت. کار های بسیاری با این سیستم ها در توسعه توپخانه راداری و ضد هوایی در طول جنگ جهانی دوم انجام شد. سروو موتورهای ساده ممکن است از پتانسیومترهای مقاومتی به عنوان رمزگذار موقعیت استفاده کنند. اینها تنها در ساده ترین و ارزان ترین سطح استفاده می شوند و در رقابت نزدیک با موتورهای پله ای قرار دارند. آنها از سر و صدا الکتریکی و الکتریکی در مسیر پتانسیومتر رنج می برند. اگرچه ممکن است سیگنال موقعیت خود را برای به دست آوردن سیگنال سرعت الکترونیکی تقسیم کند، کنترل کننده های PID که می توانند از چنین سیگنال سرعت استفاده کنند به طور کلی یک رمزگذار دقیق تر را تأیید می کنند سروو موتورهای مدرن با استفاده از کد کننده های دوار، یا مطلق یا افزایشی استفاده می کنند. رمزگذارهای مطلق می توانند موقعیت خود را در حالت قدرت بچرخانند، اما پیچیده تر و گران ترند. رمزگذارهای افزایشی ساده تر، ارزان تر و سریعتر کار می کنند. سیستم های افزایشی، مانند موتورهای مرحله ای، اغلب توانایی ذاتی خود را برای اندازه گیری فواصل چرخش با یک سنسور موقعیت صفر ساده برای تنظیم موقعیت خود در هنگام راه اندازی ترکیب می کنند


 

 

 

درایور سروو موتور
ماژول های درایور برای سرو موتورها جزء صنعتی استاندارد هستند. طراحی آنها شاخه ای از قدرت الکترونیک است که معمولا بر اساس یک پل سه فاز MOSFET یا IGBT H است. این ماژول های استاندارد یک مسیر واحد و تعداد پالس (فاصله چرخش) را به عنوان ورودی می پذیرند. آنها همچنین ممکن است شامل نظارت بیش از حد دمای، گشتاور بیش از حد و ویژگی های تشخیص غلاف باشد.  با توجه به نوع نوع رمزگذار، نسبت gearhead و پویایی سیستم به طور خاص کاربردی است، کنترل کننده کلی را به عنوان یک ماژول خارج از قفسه تولید می کند و بنابراین اغلب به عنوان بخشی از کنترل اصلی اجرا می شود.

تستر

 

ادامه مطلب ˅
ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان عزیز

لطفا هنگام استفاده و خرید از سایت فیلتر شکن خود را خاموش نمایید

با تشکر مدیریت فروشگاه