021-66083021
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

فلوت سوییچ

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

 float

فلومتر چیست؟

 فلوت سوئیچ یک سنسور تشخیص سطح مایعات است به زبان عامیانه یعنی دستگاهی است که برای تشخیص سطح مایعات داخل مخزن حاوی مایعات قرار میگیرد. این سوئیچ ممکن است برای کنترل یک پمپ، به عنوان یک نشانگر، یک زنگ هشدار یا برای کنترل سایر دستگاهها استفاده شود.یکی از ساده ترین روش سنجش سطخ مایعات استفاده از فلوت سوییچ ها است.فلوت سوییچ ها به دو صورت مکانیکی و الکترونیکی ساخته میشوند. در حالت مکانیکی داخل فلوت سوییچ یک گوی فلزی قرار دارد که به هنگام تغییرات سطح مایعات (بالا و پایین رفتن مایعات) کلید کنتاکتی که در داخل فلوت سوییچ تعبیه شده است . فرمان قطع یا وصلی به پردازنده ما میدهد. فلوت سوییچ حاوی سه سیم هستند که یک سیم مشترک به نام com و دو سیم دیگر برای حالت کنتاکت باز N.O و کنتاکت بسته N.C، جهت تشخیص این دو سیم میتوانید به دیتاشیت محصولات مراجعه کرده و یا توسط مولتی متر آنهارا از هم تشخیص دهید.کاربران میتوانند به روش های زیر از فلوت سوییچ استفاده کنند.

 

 float

1-فلوت سوییچ را در قسمت بالایی مخزن خود قرار داده، فلومتر بعد از اینکه مخزن پر شود دستور قطع مایع را میدهد

2-فلوت سوییچ را در کف مخزن قرار داده تا زمانی که مخزن تخلیه شد به پمپ درستور وصل مایعات را دهد که از کارکردن خشک پمپ و در نتیجه سوختن آن جلو گیری کند

3-فلوت سوییچ را در وسط مخزن تعبیه کرده و زمانی که مایع از حدی پایین تر یا بالاتر قرار گرفت به پمپ دستور قطع و وصل مایع را دهد

فلوت سوییچ الکترونیکی

نوع دیگر  کنترل سطح مایعات، استفاده از فلوت سوییچ الکترونیکی میباشد در این فلوت سوییچ ها  سه عدد سنسور فلوتر به فلوتر الکترونیکی وصل می شود و زمانی که این سنسور ها درون مخزن قرار میگیرند سه وضعیت زیر پیش میاید  1- بالا ترین سطح مایع 2- پایین ترین سطح مایع 3- ته مخزن یا چاه . در نهایت رله فلوتر عمل می کند.

 float

برخی از سوئیچ های شناور دارای سوئیچ دو مرحله ای هستند. همانطور که مایع به نقطه مورد نظر میرسد پمپ مربوطه فعال می شود اگر مایع همچنان افزایش یابد (شاید به این خاطر که پمپ نتواند یا تخلیه آن مسدود شده است)، مرحله دوم باعث خواهد شد. این مرحله ممکن است منبع مایع را که پمپاژ می کند، خاموش می کند یا هر دو را خاموش می کند.


پمپ مخزن با سوئیچ شناور.


در کجای سطح باید در داخل یک مخزن تحت فشار سنجیده شود، اغلب از یک آهنربا برای جابجایی حرکت شناور به یک سوئیچ واقع در خارج از حجم تحت فشار استفاده می شود. در برخی موارد، یک میله از طریق جعبه چاشنی می تواند برای استفاده از سوئیچ استفاده شود، اما این باعث می شود که کشیدن بالا و پتانسیل نشتی داشته باشد. تاسیسات سوئیچ شناور موفق، امکان انباشت خاک در شناور را کاهش می دهد که مانع حرکت آن می شود. سوئیچ شناور برای مقاومت در برابر اثرات زیان آور مایعات خورنده انتخاب میشوند. که اگر در انتخاب نوع شناور در سیستم ها، به درستی تشخیص داده شود تا اندازه ای می تواند برای حس کردن سطح رابط بین دو مایعات با تراکم مختلف کمک بسیاری کند.

متغیرهای فیزیکی و کاربردی زیادی وجود دارد که بر انتخاب روش مانیتورینگ سطح بهینه برای فرایندهای صنعتی و تجاری تأثیر می گذارد. معیارهای انتخاب فیزیکی عبارتند از : فاز (مایع، جامد با مایع)، درجه حرارت، فشار یا خلاء، شیمی، ثابت دی الکتریک متوسط، تراکم (گرانش خاص) متوسط، تحریک (عمل)، سر و صدا الکتریکی، الکتریکی، مکانیکی شوک، مخزن یا ظرف اندازه و شکل.

همچنین محدودیت های کاربردی مهم هستند: قیمت، دقت، ظاهر، میزان پاسخ، سهولت کالیبراسیون یا برنامه ریزی، اندازه فیزیکی و نصب ابزار، نظارت و کنترل سطوح مداوم یا گسسته (نقطه ای). به طور خلاصه، حسگرهای سطح یکی از سنسورهای بسیار مهم هستند و نقش بسیار مهمی را در انواع برنامه های کاربردی مصرف کننده و صنعتی ایفا می کنند. همانند سایر انواع سنسورها، حسگرهای سطح در دسترس هستند یا می توانند با استفاده از اصول مختلف حساس طراحی شوند. انتخاب یک سنسور مناسب میتواند کاربردهای مهمی داشته باشد

 

 

 

 

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان عزیز

لطفا هنگام استفاده و خرید از سایت فیلتر شکن خود را خاموش نمایید

با تشکر مدیریت فروشگاه