سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

ماژول و سنسور التراسونیک

التراسونیک

سنسورهای التراسونیک یا سنسورهای التراسونیک نوعی حسگر صوتی است که به سه دسته گسترده تقسیم می شود: فرستنده ها، گیرنده ها و گیرنده های فرستنده. فرستنده ها سیگنال های الکتریکی را به سونوگرافی تبدیل می کنند، گیرنده های سونوگرافی را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند و فرستنده ها می توانند فرستنده و گیرنده التراسونیک را دریافت کنند.


مبدل های التراسونیک در سیستم هایی استفاده می شود که اهداف را با تفسیر سیگنال های بازتابی تشخیص دهند ارزیابی   میکنند برای مثال با اندازه گیری زمان بین ارسال سیگنال و دریافت فاصله ی یک شی را می توان محاسبه کند سنسورهای اولتراسونیک اساسا میکروفن هستند که صدای اولتراسونیک را که در شرایط خاص وجود دارد، تشخیص می دهد

سونوگرافی می تواند برای اندازه گیری سرعت و جهت باد (انمومتر)، سطح مخزن یا کانال مایع و سرعت هوا و یا آب استفاده شود. برای اندازه گیری سرعت یا جهت، یک دستگاه از آشکارسازهای چندگانه استفاده می کند و سرعت را از فاصله نسبی به ذرات در هوا یا آب محاسبه می کند. برای اندازه گیری سطح مخزن یا کانال مایع، و همچنین سطح دریا (سنجش تور)، سنسور فاصله (دامنه) را به سطح سیال اندازه گیری می کند. از  کاربردهای دیگر این سنسور ها عبارتند از: رطوبت، سونار، سونوگرافی پزشکی، آلارم سارق، آزمایش غیر مخرب و شارژ بی سیم.

ادامه مطلب پایین محصولات

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

سیستم ها معمولا از یک مبدل استفاده می کنند که امواج صوتی را در محدوده التراسونیک بالاتر از 18 کیلوهرتز می گذارد، با تبدیل انرژی الکتریکی به صدا، سپس با دریافت امواج صوتی به انرژی الکتریکی تبدیل می شود که می تواند اندازه گیری و نمایش داده شود.
تکنولوژی توسط شکل سطوح و تراکم یا انطباق مواد محدود شده است. فوم، به ویژه، می تواند خواندن سطح سطح را تحریف کند.
این تکنولوژی همچنین می تواند اشیای در حال نزدیک شدن و موقعیت های خود را شناسایی کند.التراسونیک2

10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان گرامی 

فروشگاه از تاریخ 1402/11/30 الی 1402/12/07 تعطیل میباشد

با تشکر مدیریت فروشگاه