021-66083021
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

ماژول و سنسور فشار و ارتفاع

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

گیج فشارسنسور فشار یک دستگاه برای اندازه گیری فشار گازها یا مایعات است. فشار بیانگر نیروی مورد نیاز برای متوقف کردن مایع است. از یک سنسور فشار معمولا به عنوان مبدل استفاده می کنند؛.
سنسور فشار برای کنترل و نظارت در هزاران برنامه کاربردی روزمره استفاده می شود. سنسور فشار نیز می تواند به طور غیرمستقیم متغیرهای دیگر مانند جریان مایع / گاز، سرعت، سطح آب و ارتفاع را اندازه گیری کند. سنسورهای فشار میتوانند به شکل هایی مثل مبدلهای فشار، فرستنده های فشار، شاخص های فشار، پیزومترها و فشارسنج ها باشند.همچنین یک دسته از سنسورهای فشار وجود دارد که برای اندازه گیری در یک حالت پویا برای اندازه گیری تغییرات بسیار سریع در فشار طراحی شده اند. مثال های کاربردی برای این نوع سنسور در اندازه گیری فشار احتراق در یک سیلندر موتور یا در یک توربین گاز می باشد. این سنسورها معمولا از مواد پیزوالکتریک مانند کوارتز تولید می شوند.بعضی از سنسورهای فشار یک سوئیچ فشار هستند که با فشار خاصی روشن یا خاموش می شوند. به عنوان مثال، یک پمپ آب را می توان با یک سوئیچ فشار کنترل کرد تا زمانیکه آب از سیستم آزاد می شود، فشار را در یک مخزن کاهش می دهد.

در ادامه مطلب به انواع سنسور فشار میپردازیم

انواع سنسور فشار


سنسورهای فشار را می توان از نظر محدوده فشار محاسبه کرد، محدوده های دمای عملیات، و مهم تر از نوع فشار اندازه گیری می شوند. سنسور فشار با توجه به اهداف و نحوه استفاده مختلف و متفاوت هستند، اما همان فناوری ممکن است تحت نام های مختلف استفاده شود.

    سنسور فشار مطلق

این حسگر فشار را نسبت به خلاء کامل اندازه می گیرد.
سنسور فشار مطلق

    سنسور فشار سنج

این حسگر فشار را نسبت به فشار اتمسفری اندازه گیری می کند. این سنسور یک یک نمونه از سنسور فشار سنج است؛ زمانی که آن را صفر نشان می دهد، سپس فشار آن اندازه گیری همان فشار محیط است.

    سنسور فشار خلاء

این اصطلاح می تواند سردرگمی ایجاد کند. این ممکن است برای توصیف یک سنسور که فشار زیر فشار اتمسفری را اندازه گیری می کند، نشان دهنده تفاوت بین فشار پایین و فشار اتمسفر است، اما همچنین می توان برای توصیف یک سنسور که فشار مطلق را نسبت به یک خلاء اندازه گیری می کند، استفاده شود.

    سنسور فشار دیفرانسیلی

این سنسور تفاوت بین دو فشار را اندازه می گیرد، یکی از آنها به هر طرف سنسور متصل می شود. سنسور فشار دیفرانسیل برای اندازه گیری خواص بسیاری مانند افت فشار در فیلترهای روغن یا فیلترهای هوا، سطح مایع (با مقایسه فشار بالا و پایین مایع) و یا  جریان (با اندازه گیری تغییر فشار در یک محدودیت) مورد استفاده قرار می گیرد. از لحاظ فنی، اکثر سنسورهای فشار واقعا سنسورهای فشار دیفرانسیل هستند؛ برای مثال یک سنسور فشار سنج فقط یک سنسور فشار دیفرانسیل است که در آن یک طرف برای جو محیطی باز است.سنسور فشار دیفرانسیلی

    سنسور فشار جامد (سولید،sealed)

این سنسور شبیه به یک سنسور فشار سنج است، به جز اینکه فشار را نسبت به برخی فشار ثابت نسبت به فشار اتمسفری محیط (که با توجه به مکان و آب و هوا متفاوت است) اندازه گیری می کند.

ادامه مطلب ˅
ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان عزیز

لطفا هنگام استفاده و خرید از سایت فیلتر شکن خود را خاموش نمایید

با تشکر مدیریت فروشگاه