021-66083021
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

ماژول و سنسور شتاب سنج

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

 شتاب سنج

شتاب سنج

شتاب سنج از آنجایی که از نام آن مشخص است  وسیله است که شتاب مناسب را اندازه گیری می کند. تعریف دیگر شتاب یعنی تغییر سرعت ناگهانی. شتاب سنج ها از نظر محوری به دو دسته تک محور و چند محور تقسیم میشوند.که میتوانند مقدار و جهت شتاب را به شکل یک کمیت برداری اندازه گیری نمایند.همچنین از شتاب سنج ها میتوان در مواردی مثل آشکار ساز های لرزش و ضربه و تعیین موقعیت استفاده نمود. شتاب سنج های صنعتی بسیار حساس هستند که از آنها در اجزای سیستم ناوبری inertial برای هواپیما و موشک استفاده میشود. شتاب سنج برای تشخیص و نظارت بر ارتعاش در ماشین آلات چرخش استفاده می شود. شتاب سنج ها را میتوان در دوربین های دیجیتال به کار برد تا تصاویر روی صفحه نمایش همیشه به صورت مستقیم نمایش داده شود. شتاب سنج در هواپیماهای بدون سرنشین برای تثبیت پرواز نیز استفاده می شود. شتاب سنج هماهنگ شده می تواند برای اندازه گیری تفاوت در شتاب مناسب، به ویژه گرانش، بیش از جدایی آنها در فضا باشد. به عنوان مثال، گرادیان میدان گرانشی. این گرادیوم گرانشی مفید است زیرا گرانش مطلق یک اثر ضعیف است و به چگالی محلی زمین بستگی دارد که کاملا متغیر است.

مدل های یکپارچه و چند محور شتاب سنج برای تعیین میزان و جهت شتاب مناسب به عنوان یک مقدار بردار قابل استفاده است و می تواند برای حس کردن جهت گیری (به دلیل جهت تغییرات وزن)، شتاب مختصات، ارتعاش، شوک و سقوط در یک محیط مقاومتی (مورد که در آن شتاب مناسب تغییر می کند، از آنجایی که شروع به صفر می کند، سپس افزایش می یابد). شتاب سنج های میکرو الکترومکانیکی (MEMS) به طور فزاینده ای در دستگاه های الکترونیکی قابل حمل و کنترل بازی های ویدئویی حضور دارند.

شتاب سنج میزان تفاون سرعت اولیه و سرعت ثانویه را میسنجد به طور مثال شما در ماشین خود در حال رانندگی هستید ویکباره پای خود را بر روی پدال گاز فشار میدهید به تغییراتی که به شکل ناگهانی در سرعت ماشین ایجاد میشود شتاب میگویند.معمولاً شتاب را برحسب نیروی گرانش 'g=9.8 m/s^۲'اندازه‌گیری می‌کنند. به عبارت دیگر، بر اساس اصل هم-ارزی در فیزیک در هر نقطه از فضا یک دستگاه مرجع مانا وجود دارد، و شتاب‌سنج شتاب نسبت به آن دستگاه شتاب را اندازه می‌گیرد. به این صورت که فرض می‌کند اگر قرار بود در دستگاه مرجع مانا بدون شتاب باشد هیچ نیرویی به آن وارد نمی‌شد و حال نیروهای وارد به خود را اندازه می‌گیرد و شتابی را که باید داشته باشد حدس می‌زند.

 

shetab ماژول ها و سنسور های شتاب سنج را میتوان در مواردی مثل شتاب گرانش استفاده کرد که  کاربردهای زاویه سنجی را اندازه گیری کند.و اما در مورد  شتاب دینامیک مثل شتاب حرکتی،که میتوان لرزش را توسط این سنسور اندازه گیری نمود. که شما میتوانید با استفاده از خازنهای در محور های CY ، CX و CZ میتوانید طیف باند شتاب سنج را متناسب با نیاز خودتان در هر سه محور تنظیم و استفاده نمایید.

shetab

ادامه مطلب ˅
ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان عزیز

لطفا هنگام استفاده و خرید از سایت فیلتر شکن خود را خاموش نمایید

با تشکر مدیریت فروشگاه