021-66083021
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

فلومتر

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

float

فلومتر چیست؟

فلومتر سنسوری است که در راستای مسیر آب قرار میگیرد و حاوی یک سنسور چرخ دنده برای اندازه گیری میزان مایعات رد شده از داخل فلومتر است. این سنسور، یک سنسور مغناطیسی یک تیکه است که با هر بار مقدار عبور مایعات یک پالس الکتریکی تولید می کند. این سنسور داخل فلومتر به طوری بسته بندی و آب بندی شده است در مقابل جریان های ورودی خشک میماند و اطلاعات را به کار بر انتقال میدهد.روتور نیز چرخ دنده ای است داخل فلومتر که با تغییرات سرعت آب سرعت چرخش آن نیز کم و زیاد میشود

این سنسور دارای سه سیم است: قرمز (ولتاژ 5-24VDC)، سیاه (منفی) و زرد (خروجی پالس اثر هال). با شمارش پالس ها از خروجی سنسور، شما به راحتی می توانید جریان آب را محاسبه کنید. هر پالس تقریبا 2.25 میلی لیتر است. توجه داشته باشید که این سنسور دقیق نیست و میزان ضربان قلب بسته به سرعت جریان، فشار مایع و گرایش سنسور کمی متفاوت است. اگر بهتر از 10٪ دقت لازم باشد، کالیبراسیون دقیق نیاز دارد. با این حال، برای وظایف اندازه گیری اولیه عالی است

اندازه گیری آب روشی برای اندازه گیری مصرف آب است. کنتورهای آب، حجم آب مصرفی واحدهای ساختمانی مسکونی و تجاری را که توسط یک سیستم آبرسانی عمومی تامین می شود، اندازه گیری می کند. آنها همچنین برای تعیین جریان از طریق بخش خاصی از سیستم استفاده می شوند.

در بیشتر کشورهای جهان کنتورهای آب بر حسب متر مکعب (m3) یا لیتر کالیبره می‌شوند، اما در ایالات متحده و برخی کشورها دیگر کنتورهای آب بر حسب فوت مکعب (فوت 3) یا گالن آمریکا بر روی یک رجیستر مکانیکی یا الکترونیکی کالیبره می‌شوند. مترهای مدرن به طور معمول می توانند نرخ جریان را علاوه بر حجم کل نمایش دهند.

انواع مختلفی از کنتورهای آب رایج هستند و ممکن است با روش اندازه‌گیری جریان، نوع کاربر نهایی، دبی مورد نیاز و الزامات دقت مشخص شوند.
فلومتر
در آمریکای شمالی، استانداردهای تولید کنتورهای آب توسط انجمن کار آب آمریکا تعیین شده است. در خارج از آمریکای شمالی، اکثر کشورها از استانداردهای ISO استفاده می کنند.

انواع دستگاه های اندازه گیری

دو رویکرد رایج برای اندازه‌گیری جریان وجود دارد: جابه‌جایی و سرعت، که هر کدام از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند. طرح‌های جابجایی متداول شامل پیستون‌های نوسانی و دیسک‌های نوسانی است. طراحی های مبتنی بر سرعت شامل مترهای تک و چند جت و متر توربین می باشد.

طرح های غیر مکانیکی نیز وجود دارد، به عنوان مثال، کنتورهای الکترومغناطیسی و مافوق صوت، و مترهایی که برای مصارف خاص طراحی شده اند. اکثر کنتورها در یک سیستم توزیع آب معمولی فقط برای اندازه گیری آب آشامیدنی سرد طراحی شده اند. کنتورهای تخصصی آب گرم با موادی طراحی شده اند که می توانند دماهای بالاتری را تحمل کنند. کنتورهای آب بازیافتی دارای روکش‌های مخصوص ثبت اسطوخودوس هستند که نشان می‌دهد آب نباید برای آشامیدن استفاده شود.

علاوه بر این، کنتورهای الکترومکانیکی مانند کنتورهای آب پیش پرداخت و کنتورهای خواندن خودکار وجود دارد. دومی یک جزء اندازه گیری الکترونیکی و یک LCD را با یک کنتور آب مکانیکی ادغام می کند. کنتورهای آب مکانیکی معمولاً از یک سوئیچ نی، سالن یا رجیستر کدگذاری فوتوالکتریک به عنوان خروجی سیگنال استفاده می کنند. پس از پردازش توسط واحد میکروکنترلر (MCU) در ماژول الکترونیکی، داده ها به LCD یا خروجی به یک سیستم مدیریت اطلاعات منتقل می شود.

کنتورهای آب عموماً متعلق به یک تامین کننده عمومی آب مانند یک شهر، انجمن آب روستایی یا شرکت آب خصوصی هستند، خوانده و نگهداری می شوند. در برخی موارد ممکن است یک مالک یک پارک خانه متحرک، مجتمع آپارتمانی یا ساختمان تجاری توسط یک شرکت برق بر اساس قرائت یک متر صورتحساب دریافت کند که هزینه ها بر اساس نوعی کلید (اندازه آپارتمان، تعداد ساکنان یا با ردیابی جداگانه مصرف آب هر واحد در آنچه که زیرمتر نامیده می شود) بین مستاجرین تقسیم می شود.

 

 

float

 

 

 

ادامه مطلب ˅
ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

مشتریان عزیز

لطفا هنگام استفاده و خرید از سایت فیلتر شکن خود را خاموش نمایید

با تشکر مدیریت فروشگاه