سبد خرید 0
موتور و پمپ >> انواع موتور الکترونیکی >> موتور DC >>
کد کالا : MOT-00005
تعداد سفارش :
قیمت : 37,500 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 37,500   (تومان)
معرفی به دوستان :

 

بررسی تخصصی و اجمالی

موتور های کورلس Coreless در اصطلاح لاتین به معنی بی صدا میباشند. موتور های کورلس نوعی موتور DC هستند که توانایی چرخش با دور بسیار بالایی را دارند که معمولا در صنعت رباتیک . پروژه های دانشجویی و دانش آموزشی جهت ساخت پهباد یا همان کوادکوپتر استفاده میشود.موتورهای توربو جت یا همان موتور کورلس , یک شکل تخصصی از موتورهای DC هستند . که میتوان از آنها در مواردی که نیاز به سرعت و شتاب بالا نیاز است استفاده کرد . تفاوت یک موتور coreless این است که این نوع موتور دارای روتور است که بدون هسته آهنی ساخته شده‌است . آن‌ها می‌توانند به شکل استوانه‌ای یا دیسک باشند.

این موتور کورلس با نام تجاری CL-816 یک موتور مناسب جهت ساخت پهباد های کوچک میباشد که میتواند 40000 هزار دور در دقیقه ایجاد کند. ولتاژ اسمی این موتور 3.7 ولت و جریان کشی آن 80 میلی آمپر میباشد

موتور کورلس Coreless کوچک 8×16

  • وزن: 3.2 گرم
  • ابعاد:8×16 میلی متر
  • طول پروانه مورد استفاده 46 میلی متری
  • ولتاژ کاری: 3.7 ولت
  • جریان بدون بار: 90 میلی آمپر
  • جریان: 1.8 آمپر
  • تعداد دور نهایی: 40000 دور در دقیقه بدون بار
  • طول شافت: 6 میلی متر
  • قطر شافت: 1.0 میلی متر

 

 

 

 

 ساختار موتور کورلس

 coreless

 

 این طراحی ساختار یک روتور که شامل آهن‌ربا و سیم است را تشکیل می‌دهد . این سیم الگوی ویژه‌ای را شکل داده و قدرت مکانیکی را تضمین می‌کند .coreless

 

موتور های کورلس کم صدا و کم مصرف

موتورهای Coreless نویز الکتریکی کمتری را تولید می‌کند . موتورهای جریان مستقیم کوچک سطح پایینی از میدان مغناطیسی را ایجاد می‌کنند . حذف هسته آهن , القا و جرقه روتور را کاهش می‌دهد .          ساختار سیم پیچی طراحی coreless قوس کمتری ایجاد می‌کند , بنابراین سطوح جرقه پایینی باعث تولید EMI کمتری می‌شود . همچنین قوس دهی باعث تولید نویز الکتریکی و کاهش لغزش برس ها می شود.     این موتورها نیز دارای بازده بسیار بالایی هستند. یک موتور بدون هسته ضرر کمتری دارد ، بنابراین از کارآیی بیشتری نسبت به موتور هسته دار برخوردار است.

 coreless

 

 

 

موتورهای کورلس" موتورهای ریز " موتورهای جریان مستقیم با دقت بالا و یک ساختار مارپیچ ویژه متفاوت از موتورهای cored هستند که خروجی‌های بیشتر و کنترل را نشان می‌دهد .
اولین موتورها در دهه ۱۹۳۰ طراحی می‌شوند ، اما حدود ۴ دهه طول کشید تا موتورهای coreless به عنوان محصول پذیرفته شوند .
این طراحی ساختار یک روتور که شامل آهن‌ربا و سیم است را تشکیل می‌دهد . این سیم الگوی ویژه‌ای را شکل می‌دهد ( مثل شانه عسل ) و استحکام مکانیکی را تضمین می‌کند . از طرف دیگر ، این ساختار سیم میدان مغناطیسی را در سیم‌پیچ روتور توزیع می‌کند . magnets می‌توانند نوع Neodymium قوی یا انواع خاص دیگر باشند . از آنجا که یک روتور motor's DC coreless دارای اینرسی بسیار پایینی است ، آن‌ها می‌توانند زمان واکنش سریع داشته باشند .
این موتورها نرخ بازده بالایی دارند . یک موتور coreless زیان‌های فعلی کمتری دارد ، بنابراین کارآمدتر از یک موتور cored است . جریان‌های اجرای آزاد می‌توانند زیر ۵۰ mA کاهش یابند و این یک مزیت بزرگ است که در آن دستگاه باتری کار می‌کند .
موتورهای جریان مستقیم Coreless , سطوح پایینی از میدان مغناطیسی را ایجاد می‌کنند . اگر یک موتور سطوح بالایی از EMF ایجاد کند , این می‌تواند منجر به تداخل با دیگر سیگنال‌های EM شود . در یک تلفن همراه یا دستگاه بی‌سیم این EMI ( تداخل الکترومغناطیسی ) می‌تواند موجب مشکلات بحرانی شود. حذف هسته آهن , اندوکتانس و جرقه روتور را کاهش می‌دهد . ساختار Wiring طراحی coreless قوس کمتری ایجاد می‌کند , بنابراین سطوح جرقه پایینی باعث تولید EMI کمتری می‌شود . هم چنین قوس الکتریکی تولید می‌کند و زندگی of را کاهش می‌دهد .

 

موتورهای Micro Coreless Dc موتورهای "Micro Sized Efficient" dc هستند با دقت بالا و یک ساختار مارپیچ ویژه متفاوت از موتورهای با هسته اهنی هستند که خروجی‌های بیشتر و کنترل را نشان می‌دهد .


اولین موتورهای بی هسته کورلس حدودا در سال 1930 طراحی شدند اما تقریباً 40 سال طول کشید تا موتورهای بدون هسته به عنوان محصولات پذیرفته شوند.


این طرح یک ساختار روتور خود پشتیبانی را تشکیل می دهد که شامل آهنربا و سیم است. سیم الگوی خاصی ایجاد می کند (مانند شانه عسل) و مقاومت مکانیکی را تضمین می کند. از طرف دیگر این ساختار سیم میدان مغناطیسی را در سیم پیچ روتور توزیع می کند. آهن ربا می تواند نوع نئودیمیوم قوی یا انواع خاصی باشد. از آنجایی که روتور یک موتور میکرو DC بی هسته دارای اینرسی بسیار کمی است ، می توانند زمان واکنش سریع داشته باشند.

این موتورها همچنین دارای بازده بسیار بالایی هستند. یک موتور بدون هسته تلفات جریان کمتری دارد ، بنابراین از کارآیی بیشتری نسبت به موتور هسته دار برخوردار است. جریان های جاری رایگان می توانند زیر 50 میلی آمپر کاهش پیدا کنند و این مزیت بزرگی است که دستگاه باتری دارد.

موتورهای میکرو دی سی بی هسته ، سطح کمی از میدان های الکترومغناطیسی را ایجاد می کنند. اگر یک موتور سطح بالایی از EMF ایجاد کند ، این می تواند باعث تداخل در سایر سیگنال های EM شود. در تلفن همراه یا دستگاه بی سیم این EMI (تداخل الکترومغناطیسی) می تواند مشکلات اساسی ایجاد کند. حذف هسته آهن از القا induc و قوس روتور می کاهد. ساختار سیم کشی طراحی بدون هسته قوس کمتری ایجاد می کند ، بنابراین سطح جرقه پایین تر EMI کمتری تولید می کند. همچنین قوس دهی باعث تولید نویز الکتریکی و کاهش عمر برس ها می شود.

 

 ساختار دیگر موتور کورلس

 coreless

سیستم سیم پیچی موتور کورلس

سیستم سیم‌پیچ Coreless یک الگوی خاص ( مثل شانه عسل ) را شکل می‌دهد و مقاومت مکانیکی را تضمین می‌کند . از طرف دیگر ، این سیم میدان مغناطیسی را در سیم‌پیچ روتور ایجاد می‌کند .

coreless

 

مزایای موتور های کورلس

- نرخ بهره وری بالا (تا 85٪) (موتورهای Cored Dc می توانند به 50٪ برسند)
- سرعت شتاب و کاهش سرعت بالا و قابلیت کنترل خوب
- طراحی کوچک و جمع و جور
- عملکرد روان
- سبکتر از موتورهای dc هسته دار
- عمر باتری بیشتر (مصرف برق کم)
- سر و صدای کم برق

 موتورهای Coreless Dc در بسیاری از کارها مورد استفاده قرار می گیرند و از آنها استفاده می شود.
1-در پروژه های ربات مانند سیستم های موقعیت یابی کوچک ، سیستم چرخ کوچک ، سیستم پان شیب
2-در دستگاه های کوچک مانند تلفن های همراه ، تبلت ها ، دستگاه های هوشمند و غیره
3- در دستگاه های پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی مانند پمپ های کوچک ، برای لرزش ، برای هم زدن
4-در دستگاه های اداری مانند چاپگرها ، کرکره ها ، کارت خوان ها ...

 

 معایب موتور های کورلس

از آنجایی که موتورهای Coreless Dc معمولاً می توانند به دورهای بسیار زیاد برسند و ساختار فشرده ای دارند ، این موتورها می توانند به سرعت گرم شوند. مخصوصاً هنگام دویدن با بار کامل برای مدت کوتاهی. بنابراین معمولاً توصیه می شود از یک سیستم خنک کننده با این موتورها استفاده کنید. گرم شدن بیش از حد می تواند یک مشکل مهم به ویژه برای موتورهای Coreless Micro Dc باشد. بنابراین یک نقطه ضعف موتور بی هسته این است که وقتی با موتور هسته ای مقایسه می شود نمی تواند اضافه بار را تحمل کند. چسب اتصال که سیم پیچ ها را نگه می دارد می تواند خاصیت اتصال خود را از دست بدهد و موتور شکسته می شود.

 

 

 

 

مشخصات فنی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()