سبد خرید 0
ماژولها و سنسورها >> ادامه سنسور ماژول >> کیت کوره القایی >>
کد کالا : MOD-00068
تعداد سفارش :
قیمت : 5,500,000 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 5,500,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

کیت کوره القایی 12تا48 ولت 85 آمپر 4000W

 اقلام همراه: اداپتور فن - کویل مسی دارای پوشش نسوز - پمپ آب بهمراه شلنگ

 

 

 

بررسی تخصصی و اجمالی

کیت کوره القایی  یک کوره الکتریکی است که در آن حرارت توسط القاء حرارت از فلز اعمال می شود. ظرفیت کوره القایی از کمتر از یک کیلوگرم تا یک صد تن استفاده می شود و برای ذوب آهن ، فولاد و فلزات گرانبها استفاده می شود. مزیت کوره القایی یک فرایند ذوب تمیز، انرژی با کارایی و قابل کنترل است در مقایسه با بسیاری از دیگر روش های ذوب فلز. بسیاری از سازندگان مدرن از این نوع کوره استفاده می کنند، و در حال حاضر نیز ریخته گری آهن بیشتر جایگزین کوره ها با کوره های القاء برای ریختن چدن است، زیرا سابق مقدار زیادی از گرد و غبار و سایر آلاینده ها را منتشر می کند. از آنجا که هیچ قوس یا احتراق استفاده نشده است، درجه حرارت مواد بالاتر از مقدار مورد نیاز برای آن ذوب نیست؛ این می تواند از دست رفتن عناصر آلیاژی ارزشمند جلوگیری کند
یکی از نکات مهم در استفاده از کوره القایی در ریخته گری عدم قابلیت پالایش است. مواد شارژ باید تمیز از محصولات اکسیداسیون و یک ترکیب شناخته شده باشد و بعضی از عناصر آلیاژی را می توان از طریق اکسیداسیون از دست داد (و باید دوباره به ذوب اضافه شود)


    قدرت گرمایشی که این کیت ایجاد میکند بسیار زیاد است، در این عملیات گرمای لوله مسی بسیار زیاد است. خریدار می تواند سیستم خنک کننده آب را به صورت جداگانه تهیه کند، می تواند یک پمپ آب کوچک و 2 متر قطر داخلی شیلنگ لاستیکی 4 میلی متر خریداری کند.


    هنگام گرم کردن اشیاء فلزی، فلز گرما بیش از حد بزرگ نمی شود، در غیر این صورت ممکن است با مصرف برق بیش از حد مواجه شوید، لطفا یک فیوز 35 آمپر یا آمپرمتر اضافه کنید
    اگر چه این بورد درایو می تواند بیش از 85A جریان مقاومت ایجاد کند، اما توصیه می شود که جهت  جلوگیری از حوادث و آسیب. از 48V 80A تجاوز نکند.
    کویل مسی با قطر 60 میلی متر،برای ولتاژ 12 تا 48 ولت طراحی شده است، دوستان اگر میخواهند از بوته های گرافیتی یا القایی جهت ذوب استفاده کنند حتما باید دور کویل پارچه نسوز آلومینیومی بپیچند ( برای کویل هایی که هیچ روکش پلاستیکی یا پارچه ای ندارند)

    حداقل ولتاژ ورودی این ماژول 12 و حداکثر ولتاژ آن 48 ولت است، این معنی نیست که می توان تمام منبع تغذیه 12 ولت را  استفاده کرد، برخی از خریداران تازه کار ممکن است از منبع تغذیه پایینتری استفاده کنند. این ماژول دارای ولتاژ و جریان خاص است، جریان ولتاژ 12V باید بیش از 10A منبع تغذیه می تواند مورد استفاده قرار گیرد، اگر ولتاژ ورودی کمتر از ولتاژ نامبرده یعنی 12 ولت DC باشد باعث میشود لوله مسی تغییر رنگ داده یا به عبارتی سوخته شود.
  کوره های القایی دارای یک دامنه ولتاژ هستند که در این کیت 12 تا 48 ولت میباشد و جریان برق آن باید 85 آمپر باشد . اگر میخواهید از حداکثر توان کیت کوره القایی استفاده کنید باید ماکزیمم ولتاژ را استفاده کنید این بدان معنی است که باید منبع تغزیه 48 ولت 85 امپر استفاده کنید.

 
     مشخصات کیت کوره القایی 12تا48 ولت 50 آمپر 4000W

 • جنس: فلز + پلاستیک
 • رنگ سیاه
 • ولتاژ ورودی: 12V-48 بالاتر از 36V توصیه می شود
 • حداکثر توان: 4000 وات
 • حداکثر جریان: 85A
 • اندازه: طول ، عرض و ارتفاع 220 * 180 * 150 (واحد: میلی متر)
 • اندازه حلقه گرمایش: قطر کویل 65-70 میلی متر - ارتفاع کویل 80-90 میلی متر
  امکانات ماژول کوره القایی 4000 وات
 •  ترمینال خروجی به طور موازی از سه ستون مس استفاده می کند ، که می توانند به خروجی های دیگر مانند بسته ولتاژ بالا وصل شوند.
 •  استفاده از سینک گرمای بزرگ و بزرگ برای از بین بردن بهتر گرما.
 • خط برق کاملاً با طراحی پوشش مس پوشانده شده است ، که می تواند جریان جریان و گرما را افزایش دهد.
 •  با استفاده از سه خازن IRFP260 و 12 به صورت رزونانس موازی ، توان بالا و راندمان بالا است.بسته بندی شامل:

 •  بورد کوره القایی 4000W
 • اداپتور فن ها
 • کویل مسی دارای پارچه نسوز
 • پمپ آب به همراه شلنگ

[خریداران باید توجه ویژه ای داشته باشند]

1- قدرت گرمایش بسیار زیاد است ، به جز اینکه صفحه و اجزای آن داغ است و گرمای لوله مسی بسیار زیاد است. خریدار می تواند سیستم خنک کننده آب را به طور جداگانه آماده کند ، می تواند یک پمپ آب کوچک و 2 متر قطر داخلی شلنگ لاستیکی 4 میلی متری را خریداری کند.
2- هنگام استفاده از منبع تغذیه سوئیچ باید به این نکته توجه داشته باشید ، زیرا منبع تغذیه سوئیچینگ با قدرت بالا معمولاً دارای عملکرد شروع نرم است ، همان ولتاژ خروجی به آرامی در حال افزایش است ، و در صورت افزایش ولتاژ به 10 ولت قبل از عدم وجود ولتاژ منجر به مدار می تواند. شما مجبور به لرزش ، به طوری که دو لوله MOS و اجزای سوخته در همان زمان ، بنابراین مطمئن شوید که برای تغییر ثبات ولتاژ منبع تغذیه و سپس دسترسی به مدار گرمایش القایی.
3- هنگام گرم کردن اجسام فلزی ، فلز خیلی بزرگ را گرم نکنید ، در غیر این صورت ممکن است با قدرت زیاد شود ، لطفاً یک فیوز یا آمپول 35A را اضافه کنید و سوئیچ هوا بهتر خواهد بود. (بسته شامل نمی شود)
4- اگرچه این صفحه درایو می تواند بیش از جریان 40A را تحمل کند ، اما توصیه می شود از 48V 35A تجاوز نکند تا از بروز حوادث و خسارت جلوگیری کند.
5- بسته بندی همراه با قطر دایره گرمایش 60 میلی متر ، ولتاژ طراحی 36 ولت است ، اگر بیش از 40 ولتاژ از منبع تغذیه استفاده می کنید باید برای قطر داخلی 70 میلی متر بالاتر از حلقه گرمایش قطر استفاده شود ، از پمپ آب استفاده از منبع تغذیه DC 12V ، لطفا جداگانه استفاده کنید ماژول تنظیم کننده ولتاژ منبع تغذیه برای جلوگیری از سوختن فن و پمپ آب.
6- حداقل ولتاژ ورودی ماژول 12 ولت است ، به این معنی نیست که همه منبع تغذیه 12 ولت قابل استفاده هستند ، برخی از خریداران تازه کار ممکن است از منبع تغذیه کمتری استفاده کنند. این ماژول دارای ولتاژ و جریان خاص است ، ولتاژ 12 ولت باید بیش از 10A باشد از منبع تغذیه استفاده می شود ، اگر قدرت خیلی کم باشد منجر به خروجی نیرو می شود بسیار کاهش می یابد ، وقتی ولتاژ پایین تر از 12 ولت باشد منجر به دو MOS در همان زمان هدایت ، لوله MOS را خواهد سوزاند.
7- اگر متوجه شدید که لوله MOS تب دارد ، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید که آیا توان تولیدی مطابق با الزامات است یا خیر.
8- تخته را خالی نکنید ، در غیر این صورت فرکانس بسیار بالایی از سر و صدا ایجاد می شود و سپس لوله MOS می سوزد.
9- برای گرمایش القایی توصیه می شود از منبع تغذیه 36V 20A استفاده شود ، منبع تغذیه 12 ولت بسیار گرم است تقریباً پاسخی ندارد ، و منبع تغذیه 12 ولت به راحتی منجر به کاهش ولتاژ خروجی منبع تغذیه می شود ، زیر 12 ولت بسیار خطرناک است
10- قدرت گرمایش القایی فوق العاده است ، بنابراین تب طبیعی است ، حتماً یک کار خنک کننده را انجام دهید. گرمای القایی ، قدرت پیشنهادی بیش از 48 ولت 80A منبع تغذیه سوئیچینگ. منبع تغذیه بیش از 24 ولت ، پس از آن بیش از 20A منبع تغذیه ، ولتاژ بیشتر ، جریان بیشتر است ، قدرت گرمایش بیشتر است ، سریعتر گرم می شود.چگونه استفاده کنیم؟ (دستورالعمل ها)
برای گرمایش القایی توصیه می شود از منبع تغذیه سوئیچینگ 48V 85A  استفاده شود.هرچه ولتاژ بیشتر باشد ، جریان بزرگتر است ، قدرت گرمایش نیز بیشتر می شود ، سرعت گرمایشی سریعتر می شود.

 

 
این محصول دارای منبع تغذیه DC48V است ، حداکثر دستگاه گرمایش القایی با قدرت 85A قدرت 4000W فعلی 85A ، که عمدتا برای گرم کردن سرخ کردن و یا ذوب کردن فلزات آهن کوچک استفاده می شود ، با کویل مسی 70 میلی لیتر  میتوان دمای تا 1600 درجه سانتیگراد ایجاد نمود. فلزاتی که میتوان درون بوته ذوب کرد عبارتند از چدن ، مس و نقره طلاکاری شده و سایر فلزات.

ویژگی ها و عملکردهای محصول
1. طراحی PCB ضخامت 2 میلی متر ، ضخامت مس 2 OZ ، جریان بزرگ ، اتلاف حرارت خوب.
2. فن خنک کننده 180 ولت 220V؛
3. حلقه گرمایش با ماده عایق درجه حرارت بالا پیچیده می شود تا از اتصال کوتاه در هنگام گرم شدن جلوگیری شود و سیم پیچ مخصوص گرمایش را سفارشی کنید.
4- ترمینال ورودی از یک ترمینال جریان بزرگ استفاده می کند که می تواند مستقیماً به یک متر برق 100A اختصاصی متصل شود.
5- پمپ آب مربوطه را به حلقه آب کویل گرمایش بفرستید و سنسور دما را برای کنترل دمای صفحه اصلی در هر زمان بفرستید.توجه داشته باشید:

هنگام استفاده از آن ، لازم است که وضعیت عملیاتی دستگاه به طور مداوم چک شود اگر مادربرد شما خراب است (خرابی قطعاتی مثل خازن و ماسفت ، مقاومت های دستگاه) دوباره آن را  روشن نکنید ، خطرناک است

مواردی که نیاز به توجه دارند:
1. فقط کسانی که مادربرد را خریداری می کنند و منبع تغذیه را خریداری نمی کنند باید استفاده کنند منبع تغذیه خود را برای اطمینان از منبع تغذیه می تواند خروجی پایدار بیش از 80A. به طور کلی ، از منبع تغذیه ارتباطی 50a بصورت موازی استفاده می شود.

2. دنباله اشتعال ابتدا باید از منبع تغذیه پیروی کند ، برای چند ثانیه صبر کنید برای تثبیت خروجی تأمین کنید و سپس برق را بین منبع تغذیه و روشن کنید مادربرد (توصیه می شود از جریان 100a استفاده کنید). در غیر این صورت از امپر های پایین استفاده نکنید این مستقیماً مادربرد را می سوزاند. و بدون حفاظت. سوئیچ بین اصلی را خاموش کنید داشبورد و منبع تغذیه قبل از خاموش کردن برق و سپس خاموش کردن سوئیچ برق.


3. کار باید همزمان با آب خنک شود و هوا نیز خنک شود. اگر هر کدام از آنها کار نکنند ،بلافاصله منبع تغذیه را قطع کنید و برای یافتن راه حلی با سازنده تماس بگیرید.

4- در صورت خنك كردن آب مشروط به طور مستقيم با ​​استفاده از آب سرد و آب گرم تخليه شود ،روش گردش تصویب نشده است به طوری که اثر اتلاف گرما بهتر باشد.

5- استفاده طولانی مدت از آنتیموان باید آماده شود ، گرمای دمای بالا گرافیت واکنش نشان می دهد با تشکیل اکسیژن دی اکسید کربن و به تدریج آن را مصرف کنید.


6. همیشه به تغییرات در پارامترهای مختلف صفحه به ویژه ولتاژ توجه کنید و جریان و دمای مادربرد. هرگاه ناهنجاری پیدا شود ،باید فوراً کیت را خاموش کنید.


 

 

مشخصات فنی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()